חיפוש

5 סיבות מדוע שימוש במוצרי טקסטיל אקולוגיים מומלץ לתינוקות

אתמול חל יום כדור הארץ הבינלאומי, המציין מודעות להגנה על הסביבה. למה זה קשור אלינו?

וגם- 5 סיבות מדוע שימוש במוצרי טקסטיל אקולוגיים מומלצת לתינוקות שלכן (ועל הדרך גם מאפשרת שמירה על הסביבה בחלקת האלוהים הקטנה שלכן).


נראה שבשנים האחרונות יש יותר ויותר מודעות לשמירה על איכות הסביבה ולנזקים שעשויים להיגרם לכדור שלנו אם לא נגן עליו.

לא פעם כשהשיח הזה עולה, עולה אצלי גם המחשבה שאולי זה גדול עלינו, או דורש מאמצים וויתורים רבים מידי ולא נוחים על מנת לשמור על איכות הסביבה. הרי במציאות של ימינו כל כך הרבה מהיום-יום שלנו פוגע בסביבה ברמה כזו או אחרת; רכבים, חד פעמי, אריזות, צריכת חשמל ואפילו המסכות שהפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו בשנה האחרונה.

פעם השיח הזה היה מרתיע אותי, מאוד. הרגשתי שמטיפים לי לשנות ב180 מעלות את אורח החיים שלי וזה פשוט לא התאים לי. אני אוהבת את הנוחות שהחיים ב2021 מאפשרים לי ולמרות שאני מבינה את החשיבות שבשמירה על איכות הסביבה אני לא מוכנה להתפשר על ה"הטבות" שהקדמה מאפשרת. אני אוהבת להגיע עם הרכב למקומות, לא מסוגלת לסבול אפילו דקה בלי המזגן בקיץ, אוהבת שופינג ואין לי סבלנות להפריד את הזבל שלי לכל כך הרבה פחים.

הרגשתי שזה או הכל או כלום, ולא הייתי מוכנה להכל...


היום אני מבינה שהמציאות היא מורכבת יותר, שינוי חייב להתחיל מאיפשהו וגם למעשים הקטנים והיום-יומיים שלי יש השפעה רחבה יותר והם לא חייבים לגבות ממני כל כך הרבה אנרגיה או את התחושה שאני חיה בפשרה.

אז אופיר ואני שמנו פח מחזור לאריזות בבית ואנחנו משתדלים לצמצם כמה שאפשר את השימוש בחד פעמי. זאת התרומה הקטנה שלנו לכדור שאנחנו כל כך אוהבים. זה אולי לא הרבה, אבל זה מה שאנחנו מסוגלים לעשות כרגע ב"חלקת האלוהים הקטנה שלנו" כדי להיות חלק מהשינוי.


גם בהיבט העסקי נחשפתי לתחום ההולך ומתפתח של שימוש בבדים אורגניים אקולוגיים, שתורמים לשמירה על איכות הסביבה ולא רק שאינם גורעים ביופי או בחוויה של התינוקות וההורים, אלא משפרים ומעצימים אותה- הם הרבה יותר נעימים, איכותיים ומותאמים לעור העדין והרגיש של התינוקות.

ההתאהבות שלי בבדים אורגניים ואקולוגיים הייתה בדיעבד ולא מלכתחילה.

הייתי מאוד שמחה לספר שאיזו אג'נדה גדולה או הבנה עמוקה של חשיבות השמירה על הסביבה היא שהובילה אותי להוציא קולקציה שרובה הגדול נתפר מבדים אורגניים ואקולוגיים. אבל זו לא האמת.

האמת היא שממש במקרה הזמנתי בד מכותנה סרוקה אורגנית כי אהבתי את העיצוב שלו, ורק כשהבד הגיע התלהבתי מהאיכות שלו. אז חקרתי קצת ונחשפתי ליתרונות של הבדים האלו. בכנות, התאהבתי!


כדי שתתאהבו גם, ריכזתי עבורכן 5 סיבות מדוע שימוש במוצרי טקסטיל אורגניים ואקולוגיים מומלצת לתינוקות שלכן (ועל הדרך גם מאפשרת שמירה על הסביבה בחלקת האלוהים הקטנה שלכן):

  1. הגנה על התינוקות מפני חשיפה לכימיקליים וחומרים רעלים- גם הכותנה האורגנית וגם בדי הבמבוק הם אקולוגיים,כלומר במהלך כל תהליך הייצור שלהם, מהשדה ועד ליצירת הבד, אפילו בתהליך צביעת הבדים, אין כל שימוש בכימיקליים וריסוס! כידוע, כימיקלים אינם בריאים לאף אדם, בטח שלא לתינוקות רכים שנמצאים בשלב כל כך קריטי בהתפתחותם וביסוס בריאותם וחוסן המערכות השונות בגוף.

  2. תכונות היפואלרגניות- בזכות העובדה שהבדים עוברים תהליכים אורגניים בלבד ואין כל שימוש בחומרים כימיים שעשויים לעורר גירוי לעור, הבדים הינם בעלי תכונות היפואלרגניות, כלומר- אינם מעוררים גירויים, אלרגיות ופריחה בעור התינוק הרגיש(**).

  3. רכות ייחודית שאינה נעלמת בכביסות- טעמתם פעם ירק שגדל ללא ריסוס? אין מה להשוות את הטעם והאיכות שלו לירק מרוסס.. כך גם בבדים! היעדר הריסוס ועצם התהליך הידידותי בו מעבדים את הכותנה או הבמבוק, מאפשרים לבדים להיות רכים ונעימים יותר באופן משמעותי. מבינים את ההבדל ברגע שמרגישים ונוגעים...

  4. מוצרים עמידים ואיכותיים יותר- בדים אורגניים הם עמידים יותר, לכן טקסטיל שעשוי מבדים אורגניים יחזיק מעמד לתקופה ארוכה יותר מאשר טקסטיל שנתפר מכותנה או במבוק מרוססים. זהו יתרון משמעותי במיוחד כאשר מדובר במוצרי תינוקות שעוברים כביסות רבות.

  5. בדי הבמבוק הם אנטי-בקטריאליים- אחת מתכונותיו הטבעיות הרבות של בד הבמבוק הוא דחיית לחות וחיידקים באופן טבעי. למעשה, באופן מפתיע, בד הבמבוק יכול "לנקות את עצמו".

וכמובן שהשימוש בבדים אקולוגיים ואורגניים הוא ידידותי לסביבה ומפחית באופן משמעותי את כמות הרעלים המזהמים את הסביבה שלנו על ידי חומרי הדברה כימיים.אני מזמינה אתכן להנות מהמוצרים שלנו שלצד העיצוב המדוייק שלהם, הם זכו גם בכל היתרונות של תכונות בדי הכותנה והבמבוק האורגניים (אלו שציינתי למעלה ועוד רבים נוספים).

פינוק אמיתי לתינוקות ועל הדרך גם הזדמנות לשמור על הסביבה בחלקת האלוהים הקטנה שלכן.


הרכבי הבדים מופיעים ליד כל מוצר*


**אין בפוסט זה כל עצה בריאותית או רפואית, למקרים נקודתיים בנושאי רגישות בעור או אלרגיות יש להתייעץ עם רופא מומחה.
שלכן,

רחל
34 צפיות0 תגובות